Claudio Ranieri: “Štyridsať bodov. Nemôžem zmeniť náš projekt v okamihu,

Pod karikatúrou, Ranieri – mimoriadne gestá, farebné výrazy, náznak láskavo starého vtipného chlapíka, ktorý hrá Steve Martin, je vážny futbalista. Zatiaľ čo romancia môže mať svoje miesto v jeho koncepcii hry, mena tvrdého realismu je základom jeho každodennej práce. Otázka, či Leicesterove túžby po sezóne sa posunuli, pretože sa nachádzajú na vrchole ligy, robí Ranieri ostrejším zameraním, aby zabezpečil, že jeho odpoveď bude mať maximálny vplyv. “Štyridsať bodov,” hovorí tvrdo.

Mantra je dosť dôležitá na to, aby vyžadovala opakovanie. “Štyridsať bodov. V súčasnosti nemôžem zmeniť náš projekt. Naším cieľom je v súčasnosti udržiavať Premier League. Buďte pevné s dvoma nohami pevne na podlahe. Štyridsať bodov. Kedy? Neviem.Odteraz až do začiatku januára budeme hrať proti niektorým veľmi veľkým tímom a Bet365 ponuka športových zápasov uvidíme, čo sa stane.

“Naši fanúšikovia môžu snívať. To je v poriadku. Futbal je o snoch, o pocit zvláštneho pocitu, o prekvapenie a inšpiratívnu radosť. Viem, keď Leicester vyhrať našich fanúšikov chodí na svoje práce s úsmevom. Ale tí, ktorí pracujú vo futbale, musia pracovať. Ostatní môžu snívať. ”

Ranieri je vo svojej teplákovej súprave a sedí v úzkom úrade na tréningovom ihrisku. Na stenách sú v dnešnej dobe rôzne stopy jeho života. Je tu zarámovaná práca zložitého thajského umenia (pravdepodobne darček od majiteľov klubu), rozsiahlu cestovnú mapu oblasti Leicestershire a zelenú dosku taktickej rady s oboma tímami, ktoré sa vytvorili v 4-4-1-1 formácii.Považuje nadchádzajúcu skupinu testov, ktorá začína prvým v sobotu v druhom zápase proti Manchesteru United s pozitívnym kývnutím hlavy. Nasledujúcich šesť zápasov zahŕňa aj Chelsea a Manchester City doma a výlety do Evertonu a Liverpoolu. Je to zjavná zmena kľúča v porovnaní s doteraz vysokým výstrelom Leicesteru, ktorý bol väčšinou proti tímom zo spodnej časti stola. Facebook Twitter Pinterest Fakty a čísla za neuveriteľnou formou Leicester City

Ranieri sa opisuje ako veľmi zvedavý, ako bude tento úsek sezóny.V diskusii so svojimi hráčmi tento týždeň urobil bod zdôrazniť, že sa môže stať čokoľvek, že by sa nemali príliš zavesiť na pozície a nechať to ovplyvniť spôsob, akým hrajú.

“Povedal som Hráči: “Môžeme zvíťaziť, môžeme stratiť, môžeme čerpať, ale chcem vidieť rovnakú mentalitu,” hovorí. “Nikto nás nemôže očakávať na tejto úrovni po 13 zápasoch. Ale zápas podľa zápasu stále myslím na fantastickú báseň Rudyard Kipling, If. Víťazstvo a porážka majú tú istú tvár. ”

Toto je postoj, ktorý 64-ročnému dieťaťu ľahko potlačuje skepticizmus, ktorý obkľúčil jeho vymenovanie v júli. “Naozaj?” Premýšľal Leicesterov legendárny syn Gary Lineker.Iní boli menej zdvorilí. “Mohla som to pochopiť,” hovorí Ranieri. “Možno, že s novým Unibet športové stávky tímom, ktorý nie je dlho povýšený z majstrovstiev, si myslí, že je lepšie mať mladšieho manažéra. Ale myslím, že ak sa pozriete na svoju kariéru, bola to dobrá voľba. Pretože mám rád projekt. ”

Bol na dovolenke na juhu Talianska so svojou rodinou – nedávno sa stal dedkom – keď prišla výzva o Leicesterov záujem. Balil si kufre a nechal svoju rodinu, aby pokračoval v pauze, kým šiel stretnúť svojich potenciálnych nových zamestnávateľov. “Je to ambiciózny program,” hovorí. “To je pre mňa dôležité, pretože moja postava je ambíciou.” Viac ako len chuť na zvuk projektu, cítil aj to, čo opisuje ako “dobrú elektrinu”. Zápas podľa zápasu Mám na mysli fantastickú báseň Rudyarda Kiplinga, Ak.Víťazstvo a porážka majú rovnakú tvár. Bolo mimoriadne vidieť, ako Leicester vzal neúprosnú energiu a ducha, ktorý charakterizoval ich útek minulú sezónu do tejto kampane. Je to jedna vec, ktorá vyvoláva duševnú mentalitu vo zvláštnych podmienkach boja proti zvrhnutiu. Je to dosť iný, ako sa hrať na začiatku dlhej kampane.

“Pýtam sa svojich hráčov:” Musíme hrať, akoby sme boli zúfalí – nie každý zápas, každú sekundu, “vykrikuje , “Chcem túto filozofiu. V deň, keď sa moji hráči oddýchnujú, sa zbláznem. Vedia to. Myslím, že som pekný muž, ale tiež som náročný. “To sa každý deň prejavuje na tréningovom ihrisku, pretože je absolútne veriaci v myšlienke, ktorú musíte trénovať s rovnakou intenzitou, akú máte v úmysle hrať.V tempe a zúrivosti ich každodenných cvičení nie je veľa. “To je naša cesta. Ak spomalíme, nie je to Leicester, je to ďalší tím, “povedal. Ranieri sledoval všetky zápasy v ich prežitie pod Nigelom Pearsonom ešte predtým, než sa stretol s Leicesterom, aby predstavil nápady. Rozpoznal, že udržanie charakteru tímu a pomalé, jemné prispôsobovanie, aby sme na to stavali. Deväť hráčov sa zúčastnilo deviatich alebo viacerých z 13 zápasov v Premier League.Ranieri sa na to pokúša. “Predtým, ako som bol Tinkerman a teraz je to takmer rovnaké!”

Chce rýchlo rozvíjať vzťah s hráčmi a zistil, že je to jednoduchšie, než keď pred 15 rokmi prvýkrát prišiel do anglického futbalu. Chelsea, jednoducho preto, lebo má lepšie pochopenie jazyka. “Prvýkrát bolo pre mňa ťažké hovoriť s hráčmi. Vždy sa prekladal cez Gusa Poyeta, Gianfranca Zolu, Marcela Desaillyho…Prvé stretnutie tímu som hovoril v anglickom jazyku na poslednom zápase sezóny. Všetci hráči ma tlieskajú. “David Squires…naši noví majitelia Leicester City Prečítajte si viac

Prišiel do Leicesteru a bol lepšie schopný sa pripojiť. “Pozerám sa do očí ľudí,” hovorí.Povedal hráčom, ktorým sa mu páči hlad, ktorý videl. “Nepotrebuješ tak veľa času na pochopenie mojej filozofie,” vysvetlil. “Je to zlepšiť taktickú stránku, pretože som taliančina a talianske taktiky sú zásadné, ale milujem anglického ducha. Moja myšlienka na futbal je dobre hrať, ale aj keď nemôžete vždy hrať dobre, jedna vec, ktorú chcem, je vaša postava, váš duch. To je všetko, o čo sa od teba môžem spýtať. ”

On sa o to pýta sám. On musel v ťažkých momentoch svojej kariéry. Je v jeho 30. ročníku v manažmente, takže zažil extrémy a viac-menej všetko medzi tým.Pred Leicester mal krátke kúzlo s Gréckom s niekoľkými vykúpenými funkciami, čo bol jeden z dôvodov, prečo sa kritici cítili neschopní, keď bol vymenovaný za kráľovskú silu. “Hral som štyri zápasy s Gréckom, myslím, že som trénoval tri dni pre každý zápas – 12 dní! Čo môžem urobiť? Musel som všetko obnoviť. Veľa ľudí ma viní. Ale po mne to bolo horšie. ”

Späť na Kipling. Niektorí ľudia na zadnej strane kalamity tesne po svojom 63. narodeníkoch sa možno pýtali, či sa manažérska cesta blíži ku koncu. Nie Ranieri. Nie na jednu sekundu. “Pretože som pozitívny človek,” zdôrazňuje. “Ja som môj najväčší kritik. Ale tvrdo pracujem a verím v seba. ”

Prijíma, že kultúra show-me-your-medals nemusí rozpoznať niektoré progresívne práce, na ktoré je najviac pyšný.Propagácia s Cagliari, Fiorentinou a Monakom. Pomáhajúcim tímam zlepšovať a dostať sa na správnu cestu pre budúci úspech, ako sú Valencia, pre-Abramovič Chelsea a Juventus, ktorí sa vracajú zo Serie B. Neboli vždy tímy v správnej situácii na získanie titulov, ale boli schopné zlepšiť sa, ku ktorému sa vrhol. Preto sa cíti dobre pripravený na výzvu v Leicesteri. Facebook Twitter Pinterest Leicester City Claudio Ranieri je v jeho 30. roku riadenia. Fotografia: John Robertson pre Guardian Niektoré perspektívy na jeho kariéru prichádza so zoznamom elitných útočníkov sa mu podarilo – aktuálne kvôli mužovi momentu, Jamie Vardy.Tu nasleduje: Careca, Zola, Batistuta, Crespo, Del Piero, Trezeguet, Totti, Forlán, Falcao, Berbatov, Vardy…Ranieri je na chvíľu očarovaný. “Ach. Všetci sú v mojom srdci. “A potom k nemu prichádzajú ďalšie mená. “Pamätáte si Francescoliho, princa? Je tam Milito? ”

Ranieri vyčnieva na ostrý vzduch a tréningové ihrisko, aby pracoval. Nebude mať rodinné Vianoce. “Chcem Vianoce so svojimi hráčmi,” hovorí. “Ja som blázon, keď nemám prácu. Keď mám tlak futbalového manažmentu, mám v mojom živote správnu rovnováhu. “